ERZİNCAN TERCAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÖGEP Toplantısı

YÖGEP toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Turan IŞIK başkanlığında yapıldı.
YÖGEP Toplantısı

29-11-201829-11-201829-11-201829-11-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan Yönetici Gelişim Eylem Planı (YÖGEP) projesi kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan IŞIK yönetiminde Tercan İlçesinde bulunan İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu Müdür ve Müdür yardımcılarıyla toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan IŞIK, İmam hatip okulları yöneticilerinin eğitim yönetimi alanında kendilerini geliştirmeleri, okulda olumlu okul iklimi, kurum kültürü ve hoşgörü ortamı oluşturmaları, öğrencilerin ve öğretmenlerin gelişimini destekleyici bilgi, beceri ve tutum geliştirmelerini sağlamak için çalışmalar yapmaları gerektiğini vurguladı.

Yapılan toplantıda okullarda takım ruhu ve birlikte çalışmanın önemini ortaya çıkarabilmek için öğretmenler ile sürekli toplantılar yapılması gerektiği, her öğretmenin aktif görev alarak birlik beraberlik içinde okul ve öğrencileri için çalışması gerektiği belirtildi. Ayrıca öğrencilerde de bu birlik ve beraberlik ruhunun oluşturulması gerektiği düşünülerek öğretmenlerinde öğrencilerde takım ruhu oluşması ve birlikte çalışmalar yapmaya teşvik edici uygulamalara öncelik vermesi gerektiği belirtildi.

Kurum kültürü oluşmasında okul idarecilerine çok büyük görevler düştüğü belirtilerek idarecilerin okula kuruma aidiyet hissi oluşturulabilmesi için idarecilerin tecrübelerinden örnekler aktarıldı.

Tercan Hükümet Konağı Kat3 Tercan/ERZİNCAN - 4464413224

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.